Czy potrafisz stanąć twarzą w twarz z prawdziwym rycerzem?!

12 kwietnia 2019 Off By Agnieszka

Witaj młody podróżniku! Zaczynasz swoją wyprawę od drewnianej opuszczonej karczmy, która stoi przy głównej drodze. Zapewne widzisz, że znajdujesz się w centrum Grodźca. Obok znajduje się pewien nietypowy i nieco obskurny budynek, który posiada wieżę. Czy domyślasz się jakie było jej przeznaczenie? Jest to była remiza strażacka. Jeśli chcesz zrobić sobie małą, ale ekscytującą wycieczkę po Grodźcu przygotuj kompas (jeśli nie masz kompasu spójrz na wpis „kompas” w kategorii „Własnoręczne wyroby”). Następnie odczytaj właściwie kierunek i skieruj się na wschód a następnie skręć w lewo na drogę zwaną Winnicą. Pójdź w górę, a następnie na rozstaniu dróg skręć na zachód, aż dojdziesz do średniowiecznej budowli (jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tej budowli zobacz do wpisu- „Zamek w Grodżcu Śląskim”).

  • 1. Zadanie:

Widzę, że stoisz pod zamkiem, stań dokładnie przed schodami prowadzącymi do drzwi frontowych. Policz je i zapamiętaj tę liczbę. Odwróć się i idź 10 kroków i spójrz na dwie wieże na prawo i lewo od drzwi i policz ich kwadratowe okna. Zapamiętaj tę liczbę. Znów podejdź do schodów i spójrz na prawo, jest tam tabliczkę, zabierz drugą cyfrę pierwszej liczby znajdującej się w lewym górnym rogu. Dodaj liczbę schodów i okien i odejmij od tej ów cyfrę. Zabierz tą cyfrę, zwróć się w stronę północy i wyobraź sobie, że jest to godzina 12:00, użyj swojego kompasu, zwróć się w stronę godziny tej liczby i idź prosto, po lewej stronie zobaczysz pewne ruiny. Zapewne zastanawiasz się co to może być:

  • 2. Zadanie:

Stań przed tablicą opisującą tę budowlę i jeśli:

a) jest to ruiny starego kościoła idź w stronę ścieżki opadającą w dół

b) jest to ruiny starej szkoły idź w stronę zamku

c) jest to ruiny starego budynku gospodarczego idź w górę a potem za bloki znajdujące się obok

Gdy już odkryjesz prawdę idź ścieżką, gdzie cię zaprowadziła odpowiedź, a potem idź na most nad zaklętym potokiem. Gdy znajdziesz się nad zaklętym potokiem spójrz na północ, może ujrzysz nimfy wodne mieszkające w jeziorze, które jest nieco dalej. Przechodząc przez most zobaczysz, że na lewo znajduje się drugi most, a za nim duży biały budynek. Skieruj się w jego stronę. Następnie udaj się w górę drogi, a potem idź na południe aż do pewnej mapy przed bramą. Spójrz na prawo. Musisz wejść do środka. Jest to możliwe tylko jeśli zabrzmią dzwony. Wejdź do środka. Bądź uważny, aby rycerz nie schował się przed Tobą. Musisz przejść przez bramę, ale nie możesz wejść do środka kościoła. Uwaga. Tylko ktoś o czystym sercu może spojrzeć rycerzowi prosto w oczy!*

Abyś nigdy nie zapomniał wyglądu rycerza pokoloruj obrazek, to bardzo ważne!